7 ترفند عالی برای اتاق خواب کوچک

7 ترفند عالی برای اتاق خواب کوچک :

خانه شما بزرگ باشد یا کوچک همیشه چالشی با عنوان جا دادن وسایل خواهید داشت امروزه آپارتمان های کوچک محل زندگی ما شده و این چالش را جدی تر ازقبل هم کرده است. بخصوص اگر فضای موجود را بهدرستی مدیریت نکنیم این مشکل جدی تر هم می شود.

خوشبختانه، راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید از فضاهای محدود خانه خود استفاده بهینه کنید. امروز، من می‌خواهم روی اتاق‌خواب‌ها تمرکز کنم و چند نکته برای جچیدمان و نگه داری وسایل در اتاق خواب را با شما به اشتراک بگذارم نکاتی که به شما کمک می‌کند بیشترین استفاده را از فضای زندگی خود ببرید. اینها نکات شخصی است که من در سرتاسر اتاق خواب خودم استفاده کرده ام.

در این نوشته می‌خواهم به شما 7 ترفند برای قرار دادن وسایل بیشتر در اتاق خواب کوچک را آموزش دهیم تا بدانید چطور وسایل بیشتری را در اتاقتان قرار دهید و از فضای منزلتان به‌خوبی استفاده کنید.

7 ترفند عالی برای اتاق خواب کوچک
7 ترفند عالی برای اتاق خواب کوچک

7 ترفند عالی برای اتاق خواب کوچک

اگر اتاق خواب متوسط یا کوچکی دارید و می‌خواهید از اتاق خوابتان به بهترین شکل ممکن استفاده کنید، این نکات را به خاطر داشته باشید.

۱.در اتاق خواب، مبل و صندلی قرار ندهید

خیلی‌ها دوست دارند در اتاق خواب‌شان مبل، صندلی و پافر داشته باشند، اما اگر اتاق خواب‌تان بزرگ نیست، بهتر است از این کار صرف‌ نظر کنید! بهتر است تختخوابی جمع‌و‌جور در اتاق‌تان قرار دهید که فضای کمی را اشغال می‌کند. می‌توانید در قسمت بالایی تختخواب نیز یک قفسه فلزی قرار دهید که هم فضایی عالی برای قرار دادن قاب عکس و وسایل دکوری است و هم باعث زیباتر شدن دکور اتاق شما می‌شود.

۲. وسایل اضافی را زیر تخت قرار دهید

وقتی می‌خواهید یک تخت برای فضای کوچک انتخاب کنید، تختی را انتخاب کنید که بتوانید وسایل‌تان را زیر آن قرار دهید. بعضی از مدل‌های تختخواب، کشوهای بزرگی در قسمت پایینی خود دارند که می‌توانید از آن‌ها برای قرار دادن وسایلتان استفاده کنید. در انتهای هر فصل می‌توانید لباس‌ها، کفش‌ها و وسایل خود را در زیر تخت قرار دهید تا فضای بیشتری در کمد و منزل‌تان داشته باشید. نمی‌دانید این کار چقدر به ایجاد فضای بیشتر در خانه به شما کمک می‌کند!

7 ترفند عالی برای اتاق خواب کوچک
7 ترفند عالی برای اتاق خواب کوچک

۳. از قفسه‌های عمودی، چوب‌لباسی‌های دیواری و میزهای تاشو استفاده کنید

اگر فضای اتاق‌تان کوچک است، از فضای دیوار برای قرار دادن بعضی وسایل استفاده کنید. می‌توانید قفسه یا شلف را به دیوار بزنید و کتاب‌های خود را روی آن قرار دهید، از جالباسی دیواری برای آویزان کردن لباس‌ها و کیف‌های خود استفاده کنید و حتی میز را روی دیوار نصب کنید. بعضی از مدل‌های میز دیواری، یک تخته‌ی چوبی هستند که روی دیوار قرار می‌گیرند و تاشو هستند. شما می‌توانید میز را باز کنید و مطالعه کنید و بعد از استفاده از میز، آن را جمع کنید.

۴. از گوشه‌های اتاق و فضاهای خالی به‌خوبی استفاده کنید

فضاهایی مانند بالای تخت و زیر تخت، برای قرار دادن وسایل شما عالی هستند؛ اما فضاهای مرده دیگری مانند طاقچه‌ها، فضای پشت در، بالای رادیاتور و کنار دیوار هستند که می‌توانید از آن‌ها به‌خوبی استفاده کنید. مثلا پشت در اتاق، چوب لباسی بگذارید و لباس‌های خود را آویزان کنید. جعبه جواهرات و وسایل آرایش خود را روی طاقچه قرار دهید تا دیگر نیازی به میز آرایش نداشته باشید. همچنین یک شلف در بالای رادیاتور بگذارید و وسایل اتاق خواب‌تان را روی آن قرار دهید.

۵. از فضای کمد به‌ خوبی استفاده کنید

اگر از آن دسته افرادی هستید که لباس‌های زیادی دارید و می‌خواهید کمد لباس‌تان را مرتب کنید، باید از فضای کمد خود به‌خوبی استفاده کنید. بعضی از لباس‌های فصلی خود را بسته‌بندی کنید و آن‌ها را زیر تخت قرار دهید. می‌توانید از آویزهای فلزی برای آویزان کردن لباس‌های پرکاربرد خود و روسری‌ها استفاده کنید. در کف کمد لباس هم می‌توانید سبدهای بزرگ قرار دهید و لباس‌های روزانه‌ی خود را تا کنید و درون آن قرار دهید.ما استفاده از رگال فلزی را برای لباس ها داخل کمد به شما پیشنهاد می کنیم.

7 ترفند عالی برای اتاق خواب کوچک
7 ترفند عالی برای اتاق خواب کوچک

۶. تلویزیون را روی دیوار نصب کنید

چیدمان عمودی، بهترین راه برای دکوراسیون اتاق کوچک است. اگر شما می‌خواهید در اتاق خواب کوچک خود تلویزیون داشته باشید، تلویزیون را روی دیوار نصب کنید تا فضای اتاق را اشغال نکند.

۷. پرده‌های کوتاه و توری در اتاق خواب نصب کنید

یکی از اشتباهات رایج این است که افراد از پرده‌های چند لایه و سنگین در اتاق خواب‌شان استفاده می‌کنند که فضای زیادی را در اطراف پنجره اشغال می‌کند. برای اتاق‌های کوچک بهتر است پرده‌های کوتاه با رنگ خنثی نصب کنید. همچنین استفاده از پرده‌های کرکره‌ای و حصیری هم باعث می‌شود فضای اتاق بزرگ‌تر به نظر برسد و این پرده‌ها فضای بسیار کمی را اشغال می‌کند.

در کل می‌توان گفت که شما می‌توانید دکوراسیون اتاق خواب کوچک را به بهترین شکل ممکن انجام دهید تا بتوانید وسایل بیشتری را در اتاق خواب‌تان قرار دهید. می‌توانید از تخت‌های تاشو استفاده کنید که در طول روز بتوانید آن را جمع کنید و فضای بیشتری در اتاق داشته باشید. به جای قرار دادن استند گلدان می‌توانید گلدان‌های خود را روی دیوار نصب کنید تا هم فضای اتاق زیباتر شود و هم فضای زیادی را اشغال نکند. همچنین می‌توانید بالشت‌های تختخواب خود را به‌صورتی قرار دهید که در طول شب بتوانید روی آن بخوابید و استراحت کنید و در طول روز از آن به عنوان مکانی برای نشستن و تکیه دادن استفاده کنید. رنگ‌های خنثی مانند سفید، کرم و طوسی باعث بزرگتر به نظر رسیدن اتاق خواب می‌شود.

منبع : abeautifulmess

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.