۸ نکته برای بزرگتر نشان دادن خانه

۸ راهکار برای بزرگتر نشان دادن خانه

با نزدیک شده به انتهای سال و نزدیک شدن به سال جدید اغلب مردم به فکر خانه تکانی و تغییر دکوراسیون خانه هایشانمی افتند. حتما شما هم دوست دارید با کمی تغییرات در دکوراسیون خانه تان تنوعی ایجاد کنید. استفاده از وسایل جدید، اضافه کردن دکوری های تازه، تغییر رنگ و حال و هوای خانه و… همگی می‌توانند سال جدید را بسیار جذابتر کنند و خانه را دوست داشتنی تر کند.

ولی مشکل اصلی اندازه کوچ آپارتمان های امروزی است ! نتوانید خیلی از کارهایی را که دوست دارید، انجام دهید. احتمالا وسایل جدیدی می خرید ولی احساس می کنید محیط خانه بسیار کوچک شده است. به همین دلیل، یا مجبور می‌شوید آن وسیله‌ها را به‌کلی کنار بگذارید، یا در محیطی گرفته و کوچک زندگی کنید و حسابی دلتان بگیرد!

هر چند ممکن است خانه شما کوچک باشد و در این مورد کاری از دستتان برنیاید، ولی می‌توانید با استفاده از راهکارهایی ساده فضای خانه را بزرگتر نشان دهید و احساس کنید از فضای بیشتری برخوردار هستید.

در این نوشته می‌خواهیم چند راهکار ساده را بیان کنیم که باعث می شود فضای خانه تان بزرگتر به نظر برسد. در ادامه با ما همراه باشید تا ۸ راهکار مفید را برای اینکه محیط خانه تان را بزرگ تر نشان دهید معرفی کنیم.

۱. از فضای عمودی خانه استفاده کنید

در اتاق و فضا های کوچک باید کاری کنید چشمانتان به سوی بالا جذب شوند و گمان کنند فضای اتاق بزرگتر به نظر می‌رسد. برای این کار می‌توانید قفسه کتاب روی دیوار و نزدیک به سقف قرار دهید. همچنین کاغذ دیواری های بلند که دارای خطهای عمودی هستند هم می‌توانند منجر به کشیده شدن دیوارها شوند. افزون بر این، آویزها و چراغ ها هم می‌توانند چشم‌های شما را جذب کنند تا اتاق را بزرگ تر در نظر بگیرید.

۲. اجازه ندهید وسیله‌ها نگذارند فضای خانه را ببینید

اگر فضای خانه تان کوچک است، نباید اجازه دهید وسیله‌ها و اثاثیه‌ها همان فضای کوچک را هم اشغال کنند و خانه‌ی شما را تنگ و گرفته به نمایش بگذارند. مثلا، باید به سراغ صندلی ها و مبل هایی بروید که پایه‌های باریک دارند و به شما این امکان را می‌دهند تا فضای پشت آن‌ها را به‌آسانی ببینید. با دیدن فضای پیرامون وسیله‌ها این احساس به شما دست می‌دهد که محیط خانه دارای فضای خالی بیشتری است و به همین دلیل بزرگ تر دیده می‌شود.

برای این کار تلاش کنید کم‌وبیش همه‌ی وسیله‌هایتان را به گونه‌ای انتخاب کنید که باریک‌تر باشند، نور را از خود عبور دهند و فضای خانه را کمتر اشغال کنند.

۳. رنگ اتاق ها و خانه را روشن تر کنید

همه‌ی ما به‌خوبی می‌دانیم که دیوارهای سفید و رنگ روشن نور را بازتاب می‌کنند و به طور قابل توجه‌ای فضای اتاق‌ها و خانه را بزرگ تر نشان می‌دهند. ولی چرا تنها به همین رنگ دیوارها بسنده کنیم؟ شما می‌توانید سقف خانه و حتی برخی وسایل را هم روشن‌تر کنید تا چشمان شما را گول بزنند و منجر به بزرگ تر شدن محیط خانه شوند.

هر چه محیط خانه روشن‌تر و یک‌دست‌تر دیده شود، بدون شک بزرگ و دلبازتر به شمار خواهد رفت.

۸ نکته برای بزرگتر نشان دادن خانه
۸ نکته برای بزرگتر نشان دادن خانه

۴. وسایل کمتر ولی بزرگتر استفاده کنید

بسیاری از مردم گمان می‌کنند برای محیط‌های کوچک باید به سراغ وسیله‌های کوچک بروند. به همین دلیل، ممکن است اتاق و خانه‌شان را با بسیاری از این دست وسیله‌ها پر کنند و کاری کنند فضای پیرامونشان شلوغ و گرفته به نظر برسد. به جای اینکه اتاق را با چندین وسیله‌ی کوچک پر کنید، به سراغ یک وسیله‌ی بزرگ بروید تا منجر به بزرگ دیده شدن اتاق بشود.

مثلا استفاده از تنها یک صندلی یا کمد بزرگ می‌تواند به‌خوبی فضای اتاق را مرتب و بزرگ به نمایش بگذارد. وسیله‌های کوچک اگر تعدادشان زیاد باشد باعث می‌شوند اتاقتان به هم ریخته و کوچکتر به نظر برسد. ولی وسیله‌های بزرگ با تعداد کم می‌توانند اتاقتان را جادارتر کنند.

به جای صندلی یا کمد می‌توانید از چیزهایی مانند یک گلدان بزرگ یا مثلا یک تابلوی نقاشی چشم‌نواز هم استفاده کنید و باقی فضای اتاق را خالی بگذارید.

۵. همه‌ چیز را به دیوار ها نچسبانید

به جای آنکه همه‌ی وسیله‌ها، صندلی‌ها، مبل‌ها و… را به دیوارها بچسبانید، یک طرح و دکوراسیون جالب در مرکز خانه و با فاصله از دیوارها به وجود بیاورید. قرار گرفتن وسیله‌ها در کنار دیوار باعث می‌شود فضای خانه تنگ‌تر به نظر برسد. ولی اگر کمی فاصله بین دیوار و باقی وسیله‌ها وجود داشته باشد، چشم‌ها گمان می‌کنند خانه از فضای خالی بیشتری برخوردار است و به همین دلیل بزرگ تر دیده می‌شود.

۶. از رنگ های مشابه استفاده کنید

همانگونه که بالاتر هم گفتیم، تمیز و مرتب دیده شدن فضای خانه باعث می‌شود پیرامون خود را بزرگ تر در نظر بگیرید. اگر در یک فضا رنگ‌های متنوع، متضاد و گوناگون را ببینید، گمان می‌کنید در یک محیط شلوغ و به هم ریخته قرار گرفته‌اید و در نتیجه فضای کوچکتری را شاهد خواهید بود.

ولی اگر دیوارها، مبلمان و صندلی‌ها، میز و سایر وسیله‌ها دارای طیف رنگی مشابه‌ای باشند، منجر می‌شوند یک فضای مرتب و یک‌پارچه را در نظر بگیرید که بسیار بزرگ تر از آنچه که هست به نظر می‌رسد. در این شرایط، چشم‌های شما روی رنگ‌های گوناگون تمرکز نمی‌کنند و در عوض گمان می‌کنند یک فضای بزرگ، منظم و آرامش‌بخش را شاهد هستند.

۷. بی پرده باشید!

هرچه محیط خانه نور بیشتری داشته باشد، بزرگ تر دیده می‌شود. برای اتاق‌ها و آپارتمان‌های کوچک باید تا جای ممکن جلوی گرفته شدن نور طبیعی را بگیرید. پرده‌ها مانع گذر نور طبیعی می‌شوند و اجازه نمی‌دهند فضای بیرون از خانه را ببینید. در نتیجه، خانه و اتاق‌ها تاریک‌تر و کوچکتر به نظر می‌رسند.

در عوض اگر نور بیشتری در اختیار داشته باشید، اینطور به نظر می‌رسد که فضای درون خانه به بیرون پیوند خورده و به همین دلیل بسیار بزرگ تر دیده خواهد شد.

۸. طبیعت را به درون خانه بیاورید

اگر فضای بیرون خانه دارای طبیعت و گیاهان زیبا باشد و هم‌زمان گیاهان و گل‌های خوش‌رنگ را درون خانه قرار دهید، کاری می‌کنید طبیعت بیرون به درون خانه پیوند بخورد و باز هم چشمانتان را گول بزنید تا گمان کنند در فضای بزرگ تری قرار دارند. البته باید به نکته‌ی پیشین هم دقت داشته باشید و نگذارید پرده‌ها جلوی دیدتان را بگیرند!

جدا از بحث بزرگ تر به نظر رسیدن خانه، گل و گیاهان به شما حال‌وهوای تازه‌ای می‌دهند و باعث می‌شوند از فضای کوچک آپارتمانتان بیشتر لذت ببرید. فرقی ندارد فضای کوچکی داشته باشید یا بزرگ، در هر صورت طبیعت به شما احساس شادابی و سرزندگی می‌دهد و روحیه‌تان را دگرگون می‌کند.

پس برای سال جدید به سراغ زیبا کردن فضای خانه تان با گل و گیاهان بروید تا هم احساس کنید خانه تان بزرگ تر است، هم انرژی و شادابی بیشتری به دست بیاورید.

 در پایان : ما تولید کننده انواع قفسه فلزی هستیم و میتوانیم برای هر فضایی با هر ابعادی که مد نظر شما باشد برایتان قفسه های فلزی بسیار زیبا تولید کنیم قفسه هایی که بسیار آسان مونتاز می شوند و هر وقت بخواهید میتوانید بازشان کنید. لطفا با ما با شمارهای09126463606 – 09361162876 –  76263490-021تماس بگیرید و قفسه مورد نظر خود را سفارش بدهید.

ترجمه و تالیف از : Realtor Magazine

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.