قفسه پیچ و مهره ای

قفسه پیچ و مهره ای چیست؟

قفسه پیچ و مهره ای یا Shelving bolt and nuts رایج ترین قفسه بندی انبار جهت نگهداری بارهای کم حجم و سبک در انبارها، فروشگاهها و مراکز آموزشی و اداری می باشد که در ابعاد مختلف قابل افزایش و کاهش می باشد . قبلا در مورد قفسه بندی راک و قفسه فلزی برای شما نوشتم در این نوشته به معرفی قفسه بندی پیچ و مهره ای میپردازیم. این نوع قفسه فلزی در دو نوع قفسه بندی فلزی پیچ و مهره ای سبک و قفسه بندی فلزی پیچ و مهره ای سنگین میباشد . قفسه پیچ و مهره ای در تجهیز انبار کالاهای سبک و سنگین مورد استفاده قرار میگیرد . جنس این نوع قفسه بسیار مستحکم بوده و نصب آن ساده میباشد .به جهت کاربرد فراوان این نوع قفسه بندی طرح های جدیدی از این نوع قفسه را به بازار عرضه شده است که سهولت کاربری و نصب زیادی دارد .

مزایای قفسه بندی پیچ و مهره ای

قفسه بندی های پیچ و مهره ای دارای ویژگی های هستند که در ادامه آن ها را ذکر کرده ایم:

1- قابلیت استفاده در انبارهای ملزومات، قطعات یدکی و انبارهای فنی را دارا می‌باشند. 2- بارگذاری در انواع سیستم قفسه بندی پیچ و مهره ای بصورت دستی انجام می‌گیرد. 3- این نوع قفسه بندی از نبشی و صفحه قفسه، که به وسیله پیچ و مهره به یکدیگر متصل می‌گردند تشکیل شده و به صورت تک ردیف یا دوبل در چندین طبقه قابل اجرا می‌باشد. 4- محاسبات انجام شده بر روی صفحه قفسه بندی بر اساس بار یکنواخت و گسترده انجام گرفته و طبقات در اندازه‌های استاندارد تولید می‌گردد. 5- نوع نبشی با توجه به ارتفاع کل سیستم و تعداد طبقات اصلی قفسه بندی تعیین می‌گردد. 6- این نوع قفسه بندی دارای متعلقاتی از قبیل: ورق پشت و بغل، لبه جلو، جاکارتی، مقسم، پلاک راهنما و… می‌باشد که با توجه به درخواست مشتری قابل ارائه می‌باشد. 7- در این قفسه بندی جهت دسترسی آسان به طبقات مختلف از پلکان پیچ و مهره ای و راهرو بندی میان قفسه‌ها استفاده شده که تماماً از اجزاء قفسه بندی مشبک تولید و برای پوشش کف راهرو‌ها و پلکان از پانل پله مخصوص استفاده خواهد شد. 8- محاسبات تیرریزی راهرو‌ها و تعیین نوع تیر‌ها بر اساس بارگذاری هر قفسه بعلاوه بار راهرو انجام می‌شود و بار راهروبندی نیز بر اساس بار وارده گسترده بر سطح KG/M۲ محاسبه و اصولاً وزن نفر با بار مبنای این محاسبه خواهد بود. این بارگذاری با توجه به نیاز مشتری قابل تغییر می‌باشد. 9- رنگ تمامی قطعات قفسه بندی پیچ و مهره ای با فام طوسی آلکید آمید کوره ای بوده و در صورت درخواست مشتری با توجه به شرایط آب و هوایی با پوشش رنگ پودر یا گالوانیزه نیز قابل تحویل می‌باشد.

قفسه پیچ و مهره ای
قفسه پیچ و مهره ای

تعریف قفسه بندی پیچ و مهره ای

اجزای اصلی قفسه بندی پیچ و مهره ای متشکل از نبشی سوراخ دار یا مشبک و کفه است، که برای نگهداری بار های سبک و کم حجم ساخته شده و بار به روی آن با نیروی انسانی و به صورت دستی قرار می گیرد. قفسه بندی پیچ و مهره ای به دلیل وجود تعداد زیاد سوراخ به روی نبشی که از اجزای اصلی آن به شمار می رود به قفسه بندی فلزی مشبک نیز نامگذاری شده است. همچنین به دلیل کاربرد بسیار پیچ و مهره در نصب آن، به قفسه فلزی پیچ و مهره ای نیز نامدار می باشد.

کاربرد قفسه بندی پیچ و مهره ای Shelving bolt and nuts :

قفسه بندی پیچ و مهره ای برای نگهداری و بخش بندی ملزومات، ابزار، قطعات یدکی و در مجموع کلیه بارهای ریز و کوچک در انبار، فروشگاه، مراکز اداری و آموزشی نصب می شود.

ویژگی و مزایا قفسه بندی پیچ و مهره ای :

  • امکان ساخت یک سازه سبک کامل با قفسه بندی پیچ و مهره ای در چند طبقه تا ارتفاع ۹ متر و اجرای همزمان راه پله و راهرو بندی و جان پناه
  • امکان ساخت در ابعاد و رنگ های مختلف به صورت سفارشی
  • فراهم آوردن دسترسی آسان به کالا و مواد در قفسه بندی پیچ و مهره ای
  • ایجاد نظم در چیدمان و انبارداری با قفسه بندی پیچ و مهره ای
  • قابلیت افزایش ارتفاع و بسط از جناحین در قفسه بندی پیچ و مهره ای
  • قابلیت باز و بست متعدد و متوالی قفسه بندی پیچ و مهره ای بدون کاهش کارآیی
  • امکان استفاده از لچکی در قفسه بندی پیچ و مهره ای برای نصب، با هدف حذف ستون های لجویی کار و فراهم آوردن دسترسی بدون مزاحمت ستون های جلویی ابعاد قفسه بندی پیچ و مهره ای : ارتفاع قفسه بندی پیچ و مهره ای حداکثر ۹ متر است. – دهانه قفسه بندی پیچ و مهره ای به صورت استاندارد ۹۵ سانتیمتر میباشد. – عمق قفسه بندی پیچ و مهره ای ۲۰ و ۲۵ و ۳۰ و ۳۵ و ۴۰ و ۴۶ و ۵۰ و ۶۰ سانتیمتر میباشد. رنگ قفسه بندی پیچ و مهره ای Shelving bolt and nuts : رنگ معرفه قفسه بندی پیچ و مهره ای طوسی است. نوع رنگ مورد استفاده در قفسه بندی پیچ و مهره ای آلکید مایع است. سایر رنگ بندی های مورد نیاز قفسه بندی پیچ و مهره ای در صورت سفارش ساخته خواهد شد. رنگ بندی های دیگر در قفسه بندی پیچ و مهره ای که بیشتر مورد علاقه مشتریان است شامل رنگ های سفید، قرمز، زرد و آبی نفتی است. مزایای قفسه بندی پیچ و مهره ای : قفسه بندی پیچ و مهره ای از نبشی و پانل صفحه، که به وسیله پیچ و مهره به یکدیگر متصل می گردند تشکیل شده و به صورت تک ردیف یا دوبل در چندین طبقه قابل اجرا می باشد . محاسبات انجام شده در این شکل قفسه انبار بر روی پانل صفحه بر اساس بار یکنواخت و گسترده انجام گرفته و طبقات در اندازه های استاندارد تولید می گردد . نوع نبشی در قفسه بندی پیچ و مهره ای با توجه به ارتفاع کل سیستم و تعداد طبقات اصلی تعیین می گردد . این مدل انبار دارای متعلقاتی از قبیل : ورق پشت و بغل، لبه جلو، جاکارتی، تقسیم طبقات و پلاک راهنما و … می باشد که با توجه به درخواست مشتری قابل ارائه می باشد .
برای دیدن قیمت هم میتوانید قیمت روز قفسه فروشگاهی را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.